Thema-avond 17 september 2025: Anique ten Brink vertelt hoe je ergonomisch goed voor jezelf zorgt

Wegens succes organiseert de LVO opnieuw de thema-avond 'Zorg voor jezelf!' op 17 september 2025. Graag stellen we Anique ten Brink aan je voor; zij vertelt ons hoe je op de OK goed voor je lijf zorgt, jouw belangrijkste instrument. Meld je nu vast aan, want het aantal plaatsen is beperkt tot 32 deelnemers en de eerste aanmeldingen zijn al binnen! LVO-leden kunnen gratis deelnemen; voor niet-leden bedraagt de entree 40 euro, medewerkers van Isala krijgen 15 euro korting en betalen slechts 25 euro. Vraag je collega's ook mee!

Anique ten Brink

Workshop Ergonomie op de OK: Jouw lijf, het belangrijkste instrument

Als operatieassistent ben je een essentieel onderdeel van het chirurgische team, waarbij de intensieve en vaak langdurige werkzaamheden fysieke belasting met zich meebrengen. Het is dan ook van groot belang dat je niet alleen de patiënt zorg biedt, maar ook goed voor jezelf zorgt. Een goede werkhouding en het toepassen van ergonomische principes beschermen niet alleen je gezondheid, ze dragen ook bij aan de effectiviteit en veiligheid van de operatie.
Waarom een workshop ergonomie voor operatieassistenten?
In mijn "Workshop Ergonomie op de OK" gaan we samen ervaren hoe jij praktische technieken kan toepassen om je werkhouding te verbeteren, waardoor jij je fysieke belasting tijdens de operatie vermindert. Van het juist tillen van materialen tot het aannemen van de beste posities tijdens de ingreep, deze workshop biedt jou de tools en kennis om op de best mogelijke wijze met jouw lijf om te gaan.

Wat je kunt verwachten

  • Versterking van je lichaamshouding: ontdek hoe je je lichaam optimaal kunt positioneren tijdens een operatie om spanning op je spieren en gewrichten te voorkomen;
  • Technieken voor veilig tillen en verplaatsen: leer de juiste technieken om apparatuur en patiënten veilig te verplaatsen zonder je eigen gezondheid in gevaar te brengen;
  • Verhoging van je efficiëntie en comfort: krijg handvatten om de werkdruk te verlagen en je werkplezier te vergroten, zodat je minder snel last krijgt van fysieke klachten.

Door ergonomie bewust toe te passen in jouw werk, kun je niet alleen je eigen welzijn bevorderen, maar ook bijdragen aan een veiligere en efficiënte werkomgeving voor het hele team. Investeer in jouw gezondheid en de kwaliteit van zorg op de OK!

Jouw lijft is jouw belangrijkste instrument.

Over Anique ten Brink

Mijn naam is Anique ten Brink en ik ben ergotherapeut met ruim 14 jaar ervaring in het vak. Gedurende mijn carrière heb ik op diverse werkplekken mijn expertise in ergonomie en gezondheid ingezet om zorgprofessionals en revalidanten te ondersteunen. Ook in de operatiekamer heb ik mijn kennis toegepast, waarbij ik mij richt op het verbeteren van werkhoudingen en het voorkomen van langdurige fysieke belasting.

Graag help ik jou bij het toepassen van praktische en effectieve ergonomische oplossingen in je dagelijkse werkzaamheden. Mijn aanpak is altijd persoonlijk, gericht op jouw specifieke situatie en wensen. Samen werken we aan het verbeteren van je werkcomfort en het bevorderen van je algehele welzijn.

Ik begeleid je graag in het optimaliseren van je werkhouding en werkomgeving, zodat de oplossing perfect past bij jouw behoeften, en je langdurig gezond en met plezier kunt blijven werken. 

Thema avond 2, impressie Anique ten Brink

Praktische informatie

Datum en tijd

De avond begint op woensdag 17 september 2025 om 18.00 uur met een inloop, waarbij we een lekkere maaltijd serveren. De presentatie van Renee Kester start om 18.35 uur en duurt tot 19.40 uur. Het volledige programma eindigt om 21.15 uur.

Locatie en route

We ontvangen je graag bij:

Isala Klinieken
Reggersweg 2
9743 KC Meppel

Routebeschrijving »

Deelnemersbijdrage

Voor de organisatie van deze inspirerende avond vragen we een bijdrage van 40,00 euro voor niet-leden; medewerkers van Isala krijgen 15 euro korting en betalen slechts 25 euro (de factuur ontvang je na aanmelding). Voor LVO-leden is de avond gratis!

Accreditatie

Voor deelname aan de thema-avond worden accreditatiepunten aangevraagd, voor je portfolio in het LVO Kwaliteitsregister. Dat is toch weer mooi meegenomen!

Meer informatie

Voor alle informatie over de complete thema-avond kun je terecht op de speciale evenementpagina.

Aanmelden

Je kunt jezelf eenvoudig aanmelden via een online formulier. Er is plaats voor maximaal 32 deelnemers, en vol is vol; zorg dus dat je er op tijd bij bent!