Cao ziekenhuizen: NVZ noemt eisen van bonden 'onrealistisch'

Op 7 februari kwamen NU’91 en de andere bonden opnieuw bijeen met de NVZ voor de vierde onderhandelingsronde over de cao ziekenhuizen. Tijdens dit overleg stonden onder meer de inhoudelijke bespreking van inkomen, roosters en werk-privébalans, reis- en parkeerkosten, opleiding en ontwikkeling en de veiligheid van zorgprofessionals centraal. De reactie van de NVZ op deze cruciale onderwerpen was echter – op zijn zachtst gezegd – volstrekt onvoldoende. Op veel punten werd onze inzet zelfs als inhoudelijk onbespreekbaar beschouwd. (tekst: NU'91)

Blokjes van hout met de letters CAO

Niet serieus genomen

De algemene tendens is duidelijk: 90% van onze eisen wordt door de NVZ als niet realistisch bestempeld. Dezelfde plaat blijft hangen. We voelen ons als bonden niet serieus genomen en in zekere zin zelfs geschoffeerd. Onze gezamenlijke inspanning om met een eensgezinde reactie te komen, wordt simpelweg van tafel geveegd met het argument dat het nog steeds te veel en onhaalbaar is. 

Acties niet uitgesloten

De verkennende gesprekken zijn wat ons betreft afgerond. Nu is het aan de NVZ om met concrete en inhoudelijke reacties te komen. We verwachten dat er bij de volgende ronde, op 19 februari, knopen worden doorgehakt. Als bonden staan wij grotendeels op één lijn als het gaat om de inhoud. Samen zetten we de schouders eronder om de best mogelijke cao voor elkaar te krijgen. Wij blijven hierbij de nadruk leggen op zaken als koopkrachtverbetering, een betere werk-privébalans en veiligheid. Als deze lijn zich voortzet, sluiten we acties niet uit. 

We nodigen je uit om dit bericht met je collega’s te delen en hen daarnaast aan te moedigen om lid te worden van de LVO en NU’91. Samen staan we sterker!

Inzet

Uiteraard houden we je via NU'91 op de hoogte van alle ontwikkelingen binnen het onderhandelingsproces. Wil je de volledige inzet nog eens teruglezen? Deze is hier te vinden »